Yatak Odası Mobilyaları

Yatak Odası Mobilyaları

Yatak odası mobilyalarınızı düzenlemek için en iyi 4 ipucu

Mükemmel yatak odasını yaratmaya giden çok şey var – mobilyalar, renk paleti, dekor öğeleri ve stil biraz önemli.

Bununla birlikte, yatak odası tasarımı söz konusu olduğunda genellikle göz ardı edilen bir şey vardır: yatak odası mobilyalarınızın yerleştirilmesi. Bu doğru; Önemli olan sadece satın aldığınız şey değil, satın aldıklarınızı nasıl sergilediğinizdir.

Peki yatak odanızdaki mobilyaları nasıl düzenlemelisiniz?

Yatak odası mobilyalarınızı düzenlemek için bu dört ipucuna göz atın.

Her şey Yatak Yerleşimi ile İlgili
Yatak Yerleştirme

Tipik olarak yatak, odadaki en büyük mobilya parçası olduğu için odanın odak noktasıdır. Bu nedenle yatağın her şeyin üzerine yerleştirilmesine odaklanmalısınız.

Her şeyden önce, genellikle yatağınızı bir pencerenin altına yerleştirmekten kaçınmak istersiniz. Bunun nedeni, yatağınız hemen altındaysa, açık pencerelerin bir odada rahatsız edici cereyanlar oluşturabilmesidir. Ayrıca yatağınızı, kapıyı veya odanıza giren başka bir yolu tıkayacak bir konuma yerleştirmediğinizden emin olmak istersiniz.

İdeal bir durumda, yatağınızı kapının karşısındaki duvara değil, kapının karşısına yerleştireceksiniz. Eşit derecede harika bir seçenek, yatağınızı kapıya çapraz olan ve duvarın ortasında ortalanmış duvara yerleştirmektir.

Bu, Feng Shui’de “komuta” pozisyonu olarak bilinir ve sizi en çok desteklenen ve rahat hissettirecek pozisyondur.

Destek ve rahatlıktan bahsetmişken, rahat bir yatakla başlamazsanız, dünyadaki tüm yeniden düzenlemeler size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Her şey, Reverie özelleştirilebilir şilteler gibi doğru yatağı satın almakla başlar.

Büyükten Küçüğe Git
Küçük Yatak Odası Mobilyalarının Yerleştirilmesi

Yatağınızı nereye yerleştirmek istediğinizi anladıktan sonra, mobilyalarınızın geri kalanını en büyük eşyalardan en küçük eşyalara kadar düzenlemeye devam edin.

Tipik olarak, şifoniyer sırada gelir, ardından masa, komodinler ve son olarak raflar ve sandalyeler gelir.

Şifonyeri yatağın karşısına, başucu masasını yatağın yanına ve masayı odanın köşelerinden birine yerleştirmek en yaygın olanıdır, ancak bu odanızın büyüklüğüne ve zevkinize göre değişecektir.

Bir Taslak Çiz
Mükemmel Yatak Odası

Sanatçı olmasanız bile, odanızın nasıl görünmesini istediğinizin bir taslağıyla başlamak çok yardımcı olabilir.

Eskiz çizmek sadece farklı fikirlerle oynamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda zeminlerinizi ağır kaldırmak veya tırmalamak zorunda kalmadan ideal mobilya yerleşiminin ne olduğunu anlamanıza da yardımcı olacaktır.

Eskizinize başlamadan önce odanızdaki farklı mobilya parçalarını ölçtüğünüzden emin olun. Daha sonra her şeyin uyduğundan emin olmak için bunları çiziminize göre ölçeklendirebilirsiniz.

Alan Kiliminizi Dikkatlice Yerleştirin
Yatak odanın odak noktası olsa da, alan halısını yatağın başrol oyuncusu olarak düşünebilirsiniz.

Başka bir deyişle, alan halısının yerleştirilmesi çok önemlidir. Genel olarak, alan halısını yatağın alt üçte ikisinin altına yerleştirmek isteyeceksiniz. Bu, her sabah yataktan kalktığınızda üzerine basmanız için güzel, yastıklı bir alan yaratacaktır.

Yatağınızı odanın köşesine sıkıştırdıysanız, halınızı yerleştirmek için en iyi yer yatağın altından ziyade yatağın yanındadır.

Bu ipuçlarıyla yatak odası mobilyalarınız mükemmel bir şekilde düzenlenecek!