Teras Balkon

Teras Balkon

Teras Balkon Fikirleri

Yazın sıcak ve güneşli günlerinde ve dinlendirici gecelerinde birçok insan gevşemek ve rahatlamak için balkonlarında vakit geçirir. Ne kadar dar bir alan olsa bile, balkonunuzu düzgün bir şekilde kurduysanız, manzarayı kesinlikle seveceksiniz. Ancak, her yerde ölü bitkileriniz ve hasarlı mobilyalarınız varsa, dışarı çıkmadan önce daha da stresli ve gergin olacaksınız.

İşte balkonunuzu daha sevimli bir manzara haline getirmek için nasıl renklendirebileceğinize dair bazı fikirler.

Uygun Fiyatlı Ahşap Zemin Kaplaması ve Sağlam Dış Mekan Mobilyaları
İdeal balkonu elde etmek için cebinizi tüketmenize gerek yok. Doğru planlama, malzeme ve tasarımla güzel ve uygun maliyetli bir balkon oluşturabilirsiniz. Daireler için normal balkon, kişilikten yoksun beton zeminlere sahiptir. İyi haber şu ki, onu nasıl daha ilginç hale getireceğiniz konusunda tonlarca seçeneğiniz var.

Bir yol ahşap güverte karoları kullanmaktır. Kurulumu hızlıdır. Tek yapman gereken onları bir araya getirmek. Sadece kiralıyorsanız sorun değil! Ayrıca çıkarılması kolaydır. Ahşap karoları eşleştirmek için ahşaptan da yapılmış bir saklama tezgahı ekleyebilirsiniz. Burada, alan kullanımını en üst düzeye çıkarıyorsunuz. Sadece rahatlamak için harika bir alanınız değil, aynı zamanda nadiren ihtiyacınız olan şeyler için çok fazla depolama alanınız da var. İsterseniz ahşap katlanabilir bir masa da ekleyebilirsiniz.

Şehir Merkezindeki Vahanız
Çimentolu balkonunuza daha fazla hayat katmanın bir başka yolu da onu şehir merkezindeki vahanıza dönüştürmektir. Bununla ilgili en güzel şey, her şeyi kendin yapabilmen. Dekorasyona ve kurmaya zaman ayırdığınız sürece gerçekten çok kolay.

Yapmanız gereken ilk şey balkon duvarlarınıza beyaz bir çıkıntı eklemek. Bu, saksı bitkileri ve diğer dekorları eklemenizi sağlayacaktır. Tropikal bir his için kamış çitleri takın. Bunu 30 doların üzerine çıkmayan birkaç ev geliştirme mağazasında bulabilirsiniz.

Mobilyalarınız için, alan kullanımını en üst düzeye çıkarmak için yine de bir saklama tezgahı kullanabilirsiniz. Hala yer varsa, ahşap bir sandalye ve masa ekleyebilirsiniz.

Kendi Açık Odanız
İç mekanlarınıza uzantı gibi bir şey istiyorsanız, balkonunuzu “dış mekan odanıza” dönüştürebilirsiniz.” Hala odanız gibi olmasına rağmen, dış mekan için ideal malzemeler kullanmalısınız. Gösterişli bir şeyden hoşlanmıyorsanız, onu kolayca siyaha boyayabilirsiniz. Balkonunuzun çitleri için dayanıklılık ve uzun ömür için paslanmaz çelik yatırım dökümünden yapılmış malzemeleri kullanabilirsiniz.

Mobilyalarınız için sehpa, katlanabilir sandalye ve rahat bir kanepe ekleyebilirsiniz. Dekorlar için bazı bitkiler de ekleyebilirsiniz. Bu “dış mekan odası” etkisini gerçekten elde etmek için yastıklarınızı ve mumlarınızı unutmayın.

Çekici Ekici Duvarlar
Ekici duvarlar bugün yeni trendler. Muhtemelen bu dekorasyona sahip birçok ev görmüşsünüzdür. Ahşap duvarlarınız varsa, daha fazla kişilik katmak için saksı duvarları takmak gerçekten iyi bir fikirdir. Daha fazla etki için, bazı asılı ışıklar da ekleyebilirsiniz.

Havanın ne olabileceğini asla bilemeyeceğiniz için su geçirmez yastıklar kullandığınızdan emin olun. Diğer mobilyalarınız için, bu “piknik” hissini elde etmek için biraz yer samanı puf ekleyebilirsiniz. Diğer süslemeleriniz için saksı bitkileri ve mumlar ekleyin.

Balkonunuzda cam çit varsa, bunların paslanmaz çelik cam kapaklarla tamamen sabitlenmesi idealdir. Bu, balkonunuzdaki herkesin güvenliğini sağlayacaktır.

Çok Fonksiyonlu Balkon Duvarları
Sıkışık bir balkonunuz varsa, her alanı kullanmanın yollarını bulmalısınız. Her balkonda mobilya şarttır. Ancak, yeriniz yoksa doğaçlama yapmanız gerekir. Balkon duvarlarını masanız için de kullanmak harika bir fikirdir. Birinin size ahşap bir masa yapmasını ve balkon çitinize monte etmesini sağlayabilirsiniz. Sadece tamamen güvende olduklarından emin olun.

Eşyalarınız için katlanabilir sandalyeler ve daha küçük bir masa gibi başka mobilyalar ekleyin. Süslemeler için bazı küçük saksı bitkileri ve mason kavanozları da ekleyebilirsiniz.