Tadilat Fikirleri

Tadilat Fikirleri

Gerçekçi bir bütçeyle büyük tadilat hayalleri Nasıl Elde Edilir?

Şaşırtıcı Tadilat Fikirleri

Küçük bir bütçeniz varken evinizle ilgili büyük tadilat hayalleriniz var mı? Endişelenme. Bir şeyi hayal edebiliyorsan, başarabilirsin.

Küçük bütçenizde yeni bir mutfak, modern bir banyo veya rüya gibi bir bodrum katı alabilirsiniz. Nasıl? Tek ihtiyacınız olan seçeneğinizi düşünceli bir şekilde seçmek.

Burada, sizin için ev geliştirmenin farklı yönleriyle ilgili en iyi ev yenileme uzmanları tarafından birkaç ustaca ipucunun bir listesini derledik. Bu akıllı ipuçları, yeniden modelleme hayallerinizi gerçekçi bütçenizde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Döşeme

Şüphesiz, parke döşeme en popüler döşeme trendlerinden biridir. Ancak, aynı zamanda en pahalı olanıdır. Parke zemini hayal ediyorsanız ancak bunu karşılayamıyorsanız, laminat parke döşeyerek aynı lüks ahşap görünümünü daha az masrafla elde edebilirsiniz.

Laminat zemin ucuzdur ve kurulumu kolaydır. Ayrıca, geleneksel bir taş görünümünde bulunmanız durumunda derzli karo görünümünde de mevcuttur.

Mutfak
Mutfak Döşeme Tasarımı

Laminat parke gibi laminat tezgah da mutfağınız için ucuz bir tezgah seçeneğidir. Doğal taş veya diğer güzel yüzeylerin görünümünü taklit etmek için çok çeşitli tasarımlarda mevcuttur.

Mutfakta, eski dolapları veya diğer parçaları sıfırdan değiştirmek yerine tamir ederek masrafları daha da azaltabilirsiniz. Yeniden cilalama, alana tamamen yeni bir görünüm kazandırırken uygun maliyetli bir önlemdir. Görünümü güncellemek için eski donanımı da değiştirebilirsiniz.

Banyo
Modern Banyo Dolapları

Banyolarda değiştirme yerine tamir etmeyi de düşünün. Eski görünümlerini istemiyorsanız, yepyeni bir görünüm elde etmek için dolaplarınızı veya banyo aletlerinizi yeniden boyayabilirsiniz. Tamirat, bankayı bozmadan istenen yeni görünümü elde etmenin ekonomik bir yoludur. Banyo uzmanlarının tavsiyelerine göre bütçeniz düşükse banyoda seramik karo yerine fiberglas üniteler kullanın. Fiberglasın montajı çok kolay olduğu için sadece malzemenin maliyetinden değil işçilik maliyetlerinden de tasarruf sağlayacaktır.

Renk Seçenekleri
Nötr Renkler Mutfak Dolapları

Cihazlarınızı, dolaplarınızı ve diğer aksesuarlarınızı seçerken beyaz veya badem gibi nötr renkler seçin. nötr renkler özel renklerden daha ucuz olduğu için bu basit bir numaradır. Üstelik nötr renkler asla trendin dışına çıkmaz ve eve değer katar.

Eviniz için ön kaplama kaplamaları kullanın. Ön kaplama, bir yüklenicinin kullanmadan önce kaplamaları boyaması veya lekelemesi gerekmediği anlamına gelir, bu da ekstra maliyetten tasarruf sağlar.

Sıhhi tesisat
Sıhhi tesisat

Birkaç pahalı musluk ve diğer armatürler olsa da, krom hala popüler ve ucuz bir seçimdir. Farklı bir görünüm yaratmak istiyorsanız, kromu nikel ve pirinç gibi farklı bir kaplamayla birleştirebilirsiniz. Musluk seçerken, daha sonra da tasarruf etmek için ömür boyu garantili musluğu arayın.

Kapılar
Meşe Palermo Camlı Fransız Kapılar

Kapı alırken önceden asılı bir kapı seçin. Önceden asılmış kapılar menteşelidir ve çerçevelerine zaten monte edilmiştir, bu da işçilik maliyetinizi düşürür. Bu kapıları giriş açıklıklarına monte etmeniz gerekiyor. Kapıdan tasarruf etmenin bir başka ipucu da, sağlam kapılardan çok daha ucuz olan içi boş çekirdekli kapıları seçmektir. Bununla birlikte, içi boş çekirdekli kapılar, dış kapılar olarak sabitlenmeyecekleri için yalnızca evin içinde kullanılabilir.

Bütçeniz daha az olduğu için, yeniden yapılanma hayallerinizden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Yine de dikkatlice planlayarak hayalinizdeki eve gidebilirsiniz. Ev geliştirmenin her önemli yönüyle ilgili bu ucuz iyileştirme görevlerini göz önünde bulundurun ve bütçeniz hakkında endişelenmeden evinizi en son trendlere göre güncelleyin.