Sıcak Su Tesisatı

Sıcak Su Tesisatı

Sıcak su Hizmetleri kurarken akılda tutulması gereken en iyi 5 ipucu
Kış aylarında günlük kullanımlar için sıcak su kullanmak bir zorunluluk ve elzem hale gelir. Bu nedenle kış gelmeden sıcak su hizmetlerinin kurulması önem kazanmaktadır. Ancak kurulumdan önce, sıcak su servisini dikkate alması gereken epeyce faktör vardır. Sıcak su hizmetlerinin kurulumunda size yardımcı olmak için, kışlarınıza hazırlanırken aklınızda bulundurmanız gereken beş ipucu:

İhtiyacınız olan Sıcak SuHizmetlerinin Türü
Sıcak Su Tesisatı

Artık bir sıcak su servisi kurmaya karar verdiğinize göre, öncelikle sizin ve aile üyenizin ihtiyaç duyduğu hizmet türü konusunda net olmalısınız. Esas olarak elektrik, gaz, güneş ve ısı pompası olmak üzere dört tür sıcak su servisi vardır. Akışa göre; iki depolama tankı ve sürekli akış üniteleri bulunmaktadır. Artık bütçenize, tercih ettiğiniz yakıt, depolama, kullanım, gereksinimler ve diğer faktörlere göre, sizin için en uygun hizmet türünü seçebilirsiniz.

Sistemin Etrafındaki Boşluğa ve Yüksekliğe Dikkat Edin
Sıcak Su Hizmetleri

Bir sıcak su servisi kurarken, sistemin etrafında ve duvar arasında yeterli alan olduğundan emin olun, böylece daha sonra bakım sırasında sorunsuz bir şekilde kolayca kontrol edilebilir ve tüm parçalara kolayca erişilebilir. Ayrıca, sıcak suyunuzu tam güçle alabilmeniz için uygun su basıncını sağlamak için yerden yaklaşık 6 fit (veya 1,8 metre) yükseklikte dik durduğundan emin olun.

Elektrik Anahtarlarını ve Bağlantılarını aklınızda bulundurun
Sıcak Su Sistemi Kurulumu

İster depolama tankı tipi sıcak su servisine ister sürekli akış tipine karar verin, takmadan önce elektrik bağlantılarını ve anahtarları iyice kontrol ettiğinizden emin olun. Sisteminizde her zaman voltaj dalgalanması veya herhangi bir kısa devre olması durumunda elektriği kolayca kesebilen Minyatür bir Devre Kesici (MCB olarak da bilinir) kullandığından emin olun. Bu, kısa devre yoluyla sisteminize ve evinize herhangi bir hasarın önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, anahtarların çocukların erişemeyeceği bir yerde kalması için böyle bir yerde tutulduğundan emin olun. Ve her zaman standart elektrikli ekipman ve tel kullanın. Kablolamayı veya bağlantıyı sizin tarafınızdan yapmaya çalışmayın; Profesyonel bir elektrikçi tutmanız şiddetle tavsiye edilir.

Lisanslı bir tesisatçı ve sertifikalı bir elektrikçi istihdam edin
Tesisatçı Hizmetleri

Genellikle, tanınmış bir şirketten sıcak su hizmeti satın aldığınızda, şirketin kendisi kurulum hizmetlerini sağlar. Bu durumda endişelenecek bir şey yok. Ancak, bir şekilde bu hizmetler mevcut değilse, sıcak su servisinizi kurmak için profesyonel bir tesisatçı ve bir elektrikçi kiralamanız gerekecektir. Sıcak su servis sistemi kurmak çocuk oyuncağı değildir. İşi halletmek için çok yetenekli profesyoneller gerekir. Bu nedenle işe alırken hem tesisatçının hem de elektrikçinin lisanslı ve sertifikalı olduğundan emin olun. Tesisatçıdan boru hatlarını önceden kontrol etmesini ve elektrikçiden elektrik hatlarını ve uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmesini isteyin.

Garantileri Kontrol Edin
Sıcak Su Tesisatı Hizmetleri

Bir sıcak su servisinin genellikle 5 ila 10 yıl garantisi vardır. Bu nedenle, garanti süresini ve sistemde sunulan garantiyi kontrol ettiğinizden emin olun. Bu sırada, sistemin içindeki anot çubuğunun neredeyse beş yıl sürdüğünü unutmayın. Bu nedenle, ara sıra anot çubuklarını kontrol etmeye devam edin ve gerektiğinde değiştirin. Sistemin sorunsuz çalıştığından ve kesintisiz sıcak suyun keyfini çıkarmanızı sağladığından emin olmak için genel cihazın bakımı önemlidir.

Artık sıcak su servislerinizi kurmaya karar verdiğinize göre, sistemi seçerken ve kurarken bu beş ipucunu aklınızda tuttuğunuzdan emin olun, böylece devam edebilir ve herhangi bir endişe duymadan o rahat ve dinlendirici sıcak suyun tadını çıkarabilirsiniz.