Şebboy Çiçeği

Şebboy Çiçeği

Bugün çoğu evin içinde yürürseniz, evin çoğu yerine hakim olan eşsiz bir koku fark edeceksiniz. Ancak çoğunlukla bu kokular oturma odasında ve belki banyoda fark edilecektir. Çoğunlukla oda spreyleri olarak kabul edilirler. Bu kokuların temel amacı sade bir koku yerine eve eşsiz, taze ve tatlı bir koku vermektir. Bununla birlikte, özellikle oda kirli olduğunda, kötü bir kokudan otomatik olarak kurtulmazlar. Oda spreylerini kullanmadan önce ev uygun şekilde temizlenmeli ve ardından koku kullanılmalıdır. Oda spreyi kullanmanın birçok nedeni vardır.

Kokuyu korumak için evin etrafına belirli bir hava spreyi sıkmanız gereken günler geride kaldı. Bugün, oda spreyini oturma odasının etrafındaki belirli bir yere kurmanız gerekiyor ve aralıklarla püskürtülecek. Bu spreylerin bir türü duvar çiçeği kokularıdır.

Peki, Duvar Çiçeği Kokuları Nelerdir?
Tipik olarak, oda spreyleri duvara monte edilir ve odanın etrafına otomatik olarak püskürtülür. Evin etrafına aralıklarla dağılacak özelleştirilmiş bir şişe ile gelirler. Ancak önce duvara monte edilecek ve duvardaki prize takılacaklar.

Bu şekilde, şişe spreyi soketten otomatik olarak yayar. Bazı benzer spreyler genellikle pillerle çalışır. Monte etmek için en iyi yer neredeyse odanın ortasındadır, bu da kokuyu o odanın her tarafına püskürtecektir.

Nasıl Çalışıyorlar?
Bu kokuların adım adım işlevselliğine daha da derinlemesine girmeden, nasıl çalıştıklarını zaten tahmin edebilirsiniz. Onlarla çok karmaşık bir şey yok. İşte genellikle duvar çiçeği kokuları nasıl çalışır:

Fişi (sokete giren) satın aldıktan sonra, kapağı kokudan çıkarmanız, wallflower koku dolumunu bükmeniz ve son olarak uygun şekilde sokete takmanız gerekecektir. Oradan, duvar çiçeği otomatik olarak odanın etrafında hoş bir koku bırakacaktır. Bazı duvar çiçeği tapaları, aralıkları ayarlamanıza izin veren anahtarlarla birlikte gelir. Duvar çiçeğinin odanın etrafına kaç kez püskürtülmesini istediğinizi seçebilirsiniz.

Oda spreylerinin çoğu uzun ömürlü olmadığından, beş veya on dakikalık aralıklarla püskürtmek için tapayı seçmeniz gerekecektir. Ancak bu aynı zamanda odanın büyüklüğüne de bağlıdır.

Wallflower Duo Tapaları Nelerdir?
Adından da anlaşılacağı gibi, wallflower duo tapaları tek bir ünitede gelen iki kokudur. Burada, üniteyi prize taktığınızda otomatik olarak değişecek iki farklı kokuya sahip olacaksınız. Buna ek olarak, kokular ayarladığınız gibi her 48 saatte bir dönecektir.

Ama merak edebilirsiniz, ‘bu neden önemlidir ve nasıl yardımcı olabilir? Bu ikili wallflower ünitelerinde olağanüstü bir şey yok, ama sadece bir spreyde iki koku alıyorsunuz. Başka bir şey de evde koku yorgunluğunu önlemeye yardımcı olmasıdır. Burada eviniz her 48 saatte bir eşsiz bir koku ile taze kalacak.

Bununla birlikte, birbirine iyi uyum sağlayan kokuları seçmeniz gerekecektir. Evdeki tüm kokuyu bozacak kadar belirgin olmamalıdırlar. Neyse ki, bu ikili fişler hazır kokularla gelecek. Başka bir deyişle, kokuların yapımcıları hangi kokuların birlikte iyi gideceğini zaten biliyorlar.

Duvar Çiçeği Kokuları Normal Oda Spreylerinden Nasıl Farklıdır?
Normal oda spreylerinizi duvar çiçeği kokularıyla değiştirmeniz gerekip gerekmediğinden şüphe ediyorsanız, duvar çiçeği kokularının gitmenin yolu olduğunu bilmelisiniz. Görüyorsunuz, oda spreyleri genellikle evi püskürtmek ve taze kokulu tutmakla ilgilidir. Otomatik püskürtücülere gitseniz bile, duvar çiçeği kokuları hala daha iyidir.

Ama bu neden böyle? İlk önemli fayda, duvar çiçeği kitlerinin hoş ve ekstra çekici bir tasarıma sahip olmasıdır. Bazılarında çiçek tasarımına sahip fişler veya duvarda zarif görünmesini sağlayan benzersiz bir stil olacaktır. Kolye gibi görünen bir tane bile bulabilirsiniz. Başka bir deyişle, normal oda spreylerinden daha çekicidirler. Diğerlerinin ikili kitler halinde geldiğini unutmayın.

Wallflower Kokuları Ne Kadar Sürecek?
Dürüst olmak gerekirse, bu soruyu cevaplamak neredeyse zor çünkü birçok faktöre bağlı. Örneğin, kokunun konsantrasyonuna, odanın büyüklüğüne ve spreyin konumuna bağlıdır. Örneğin, duvar çiçeği kokusunu bir kapının veya pencerenin yanına yerleştirdiğinizi varsayalım; Hava kokuyu dışarıya üfleyerek evde daha az fark edilir hale getirecektir.

Daha büyük bir odadaki sprey, daha küçük bir odanınkine kıyasla uzun sürmez. Ayrıca, yüksek konsantrasyonlu bir koku, düşük konsantrasyonlu bir kokudan daha uzun süre dayanır.

Kokunun genel dayanıklılığı açısından, kaç kez püskürtüldüğüne bağlı olacaktır. Ama sonuç olarak, size yaklaşık dört ila altı hafta hizmet ederdi. Bu, dolumun ne kadar süreceği. Bu nedenle, satın almanız gerektiğinde, başlangıçta satın aldığınız fişi değil, yalnızca yeniden doldurmaya gideceksiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok wallflower kokusu dolgusu vardır. Çekici bulduklarınıza göre doğru kokuyu seçtiğinizden emin olun. Ayrıca ziyaretçiler için çok güçlü olmaması gerektiğini de unutmayın.

Herhangi bir güvenlik ipucu var mı?
Fiş sokete gittiğinden, kullanırken dikkatli olmanız gerekir. İşte size yardımcı olacak bazı ipuçları:

Yeniden doldurmayı açmak için saat yönünde ve fişe takmak için saat yönünün tersine çevirin
Fişin ve kokuların soketteyken dik durduğundan emin olun
Koku yağlarının mobilyalarınıza zarar vermesini önlemek için fişin üzerinde 12 inçlik bir boşluk bıraktığınızdan emin olun
Takılı olduğunda kokuyu tekrar doldurmayın
Neyse ki, çoğu fiş, geceleri nerede olduğunu size bildirmek için bazı gece lambası parıltılarıyla birlikte gelir. Ayrıca, bir fişin değiştirilmesi gerekmeden önce yaklaşık iki yıl dayanması gerekir. En iyi yanı, çoğunun para iade garantisine sahip olmasıdır – bu yüzden kaybedecek hiçbir şeyiniz yoktur.

Twain Harte’nin ana güzelliği, coşkulu olduğu manzarada yatıyor. Çam ağaçları ile çevrilidir ve bir dağ gölü de vardır. Hayatın her zaman telaşlı olduğu yoğun şehirlerde aylarca çalıştıktan ve yaşadıktan sonra, bu sakin güzellik bir insanı arı gibi çiçeğe doğru kendine çeker.