Kütük Ev

Kütük Ev

Selvi Kütük Ev

Kütük bir evde yaşamak sizi doğaya yaklaştırır ve size otantik bir rustik yaşam deneyimi yaşatır. Evinizde gelecek yıllar boyunca yaşayabilmenizi sağlamak için gerekli bazı bakım bilgisine sahip olmak çok önemlidir. Günlüklerin yıkanmasından kalıp kontrolüne kadar, doğru bakım adımları iç ve dış cepheyi en iyi durumda tutabilir.

Bu kılavuz, günlük ev bakımının bazı temel yapılması ve yapılmaması gerekenleri açıklamaktadır. Eviniz için özel bakım çeşitli faktörlere bağlıdır, bu nedenle yüklenicinizle veya inşaatçınızla konuştuğunuzdan emin olun. Bu adımlara bağlı kalarak ve bir uzmana danışarak, önümüzdeki yıllarda evinizde yaşayabilirsiniz.

Bir Temizlik Programı Hazırlayın
Günlük evinizin fiziksel yapısını temizlemek, listenizdeki temel bakım adımlarından biridir. Evinizin dışını yılda en az bir kez iyice yıkamanız gerekir.

İçini yıkarken, kütüklerin yüzeyini fırçalamak için kıllı bir fırça ve hafif bir deterjan kullanın. Duvarları aşağıdan yukarıya ve ardından yukarıdan aşağıya yıkamanız önerilir. Bir elektrikli rondela ile kiri basitçe patlatmaya cazip gelseniz de, bunu çok sık yapmak kütüklerin hassas yüzeyine zarar verebilir.

Günlük evinizin iç kısmına gelince, günlükleri nazikçe işlediğinizden emin olun. Görünümü doğal tutmak için yaklaşık üç yılda bir yenilenmeleri gerekir. Duvarlar kirli göründüğünde, yukarıdan aşağıya doğru ıslak bir bezle hafifçe ovalayın.

Haşere Kontrolünü Unutma
Kütük evinizin köşeleri, yaratıklar için davetkar bir sığınak olabilir. Ahşap aynı zamanda termitler için ideal bir evdir, bu nedenle kütük evinizi zararlılara karşı izlemek çok önemlidir. Neyse ki, günümüzün kütük ev malzemelerinin çoğu, zararlıları doğal olarak caydıran borattan yapılmıştır.

Müteahhitler ayrıca böcekleri çekebilecek çatlakları tıkamalı ve kapatmalıdır. Ancak yine de evinizi termitler, marangoz arıları ve diğer yaratıklar açısından düzenli olarak incelemelisiniz. İstila belirtilerini kontrol etmesi için bir haşere uzmanını arayın.

Çatıyı Hatırla
Özellikle günlük eviniz nemli bir iklimdeyse, çatının yüzeyi küflenmeye ve küflenmeye eğilimli olabilir. Bu büyüme için, özellikle baca çevresinde ve çatı hatları arasındaki dikişlerde çatınızı düzenli olarak incelemek önemlidir.

Ayrıca olukları düzenli olarak temizlediğinizden ve yapının sağlam olduğundan emin olun. Ağaçlar kütük evinizi çevreliyorsa, yüzeyde biriken dalları ve yaprakları çıkardığınızdan emin olun. Bu, çatının çizilmelere ve diğer hasarlara dayanmasını önleyebilir.

Her Şeyi Kendin Yapmaya Çalışma
En kullanışlı ev sahiplerinin bile bakım ve onarım konusunda yardıma ihtiyacı vardır. Bir günlük ev için gerekli olan özel bakımı kendi ellerinizle yapmaya çalışmak hatalara veya hasara yol açabilir.

Günlük evinize taşınır taşınmaz, bölgenizde güvenilir bir yüklenici bulduğunuzdan emin olun. Öneriler isteyerek bunu yapmayı düşünebilirsiniz. Örneğin, Florida’da yaşıyorsanız, Florida sakinlerinin hangi günlük ev onarımlarına güvendiğini sorabilirsiniz. Evinizin dış yapısı veya iç kaplaması ile ilgili bir sorunla karşılaşsanız da, bir müteahhit siz kütük evinizde yaşarken güvenilir hizmet sağlayabilir.

İlk günlük evinizi satın almak heyecan verici bir adımdır. Ve doğru bakımla bu mütevazı ev sonsuza dek sizin eviniz olabilir. Onarım ve bakımdan emin olmadığınızda, sorularınız için inşaatçınıza veya yüklenicinize başvurduğunuzdan emin olun. Bu konuların üstünde kalarak evinizin yapısını ve görünümünü korumasına yardımcı olabilirsiniz.