Ev Tadilatı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Tadilatı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimsenin size söylemediği 10 ev Tadilatı ipucu

Ev tadilatı, yetkin içgörü ve verimli bütçe yönetimi gerektiren en büyüleyici ancak teknik görevlerden biridir. Her insan mükemmel bir yenileme sonucu almak ister, bu nedenle birçok müşteri profesyonel yardım almayı tercih eder.

Ancak, evinizi yeniden şekillendirmeyi dört gözle bekliyorsanız, projenizde göz önünde bulundurabileceğiniz bazı güvenilir ipuçları:

Bütçe Yönetimi

Tadilat yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey bütçenizdir. Banyo dolapları, yer karoları rengi, çatı kaplaması vb. Gibi ev tadilatı için birden fazla seçeneğe sahip olmanız yüksek bir olasılıktır. Ancak, tüm seçenekler bütçenizde sahip olduklarınızla sınırlıdır.

Planlanmış bir bütçeye sahip olmak, yalnızca kendinizi çok fazla harcamadan sınırlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda piyasadan topladığınız tahminlere göre bütçenizi yönetmenize de yardımcı olur. Ayrıca farklı markaların maliyet ve ürün kalitesi açısından karşılaştırılmasına da yardımcı olacaktır.

Öncelik vermek
Ev Yenileme Kontrol Listesi

Önceliklendirme ile, ev tadilat ihtiyaçlarınızla ilgili net bir fikre sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Çatı tadilatına çok ihtiyaç duyduğunuzda, sadece farklı yer karosu renkleri seçerek pazara giremezsiniz.

Yenileme fikirlerinize öncelik vermek, bütçenin projeye göre yönetilmesine yardımcı olacak gerekli unsurların anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Öncelikli öğelerin etkin bir listesine sahip olduğunuzda, yeniden modelleme sürecinizi kolayca koordine edebilirsiniz.

Piyasayı Tanıyın
Ev Tadilat Projesi

Ev tadilatı sırasında yararlanabileceğiniz etkili yollardan biri pazarı araştırmaktır. Araştırma, ürün kalitesi, malzemelerin maliyetleri, piyasada bulunan yükleniciler vb. Açısından yapılabilir.

Piyasayı araştırmak, profesyonel yardım sunabilecek mevcut ev tadilat müteahhitlerinin bilinmesine yardımcı olacaktır. Şirketlerin çoğu, aklınızdaki yenileme için toplam bütçeyi tahmin etmenize yardımcı olabilecek ücretsiz teklifler sunar.

Resim Anahtardır
En iyi resim Fikirleri

Evinizdeki her öğeyi değiştirmeyi ve yenilemeyi seçmeniz son derece gerekli değildir. Ayrıca kaliteli boyama hizmetlerini tercih edebilir veya kendin yap boyamaya gidebilirsiniz. İç mekanlara yakışan ve farklı aydınlatmalarla şıklık sunan resim kombinleri konusunda deneyimli bir danışmanlığa sahip olmak, tadilat ihtiyacını en aza indirebilir.

Bütçeniz kısıtlı veya iç mekan tadilatınız için para ayıramıyorsanız, kaliteli boyama hizmetleri alarak yine de zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Yenilemenizde şıklığı ortaya çıkarabilecek palet, panjur, mobilya değişimi hatta mobilya döşemesi gibi küçük harcamalarla görünüme katkıda bulunabilirsiniz.

Fayansları Verimli Bir Şekilde Seçin
Ev Tadilatı

İnsanların ev tadilatı için bütçelerini yönetememelerinin birçok nedeninden biri, tadilat ihtiyaçlarından birine veya birkaçına çok fazla harcama yapmalarıdır. Karo zeminlerde durum böyledir. Birçok kişi, karo türü, renkler vb. Dahil olmak üzere karo döşeme için kısıtlamaları seçme konusunda kafası karışır.

Bütçelerini dengesiz hale getirir ve zamanlarının ve paralarının çoğunu tek bir göreve harcarlar. Karo döşemenin maksimum orana ihtiyaç duyacağını kolayca görebilse de, yine de karo restorasyonu veya onarımları kolayca tercih edilebilir. Birçok şirket minimum fiyata kaliteli karo restorasyon hizmetleri sunmaktadır. Piyasayı araştırmak ve danışmanlık almak bu konuda verimli bir şekilde yardımcı olabilir.

Alanı Yönetme
Kişiye Özel Mobilyalar

Japonlara hiç baktınız mı ve neden yan lambalar ve ahşap zeminler dışında mobilyaları olmadığını merak ettiniz mi? Evinizdeki her eşyayı yenilemeye devam etmeniz gerekli değildir. Her şeyi yenilemenin ve akıllıca yapmanın bir farkı var. Yeni başlayanlar için, daha küçük odalar için açık renkli boyaya sahip aynalar eklemeyi seçebilirsiniz.

Ayrıca, belirli bir alan için kullanılan öğe sayısını da azaltabilirsiniz. Yerleştirilen öğenin bölgede önemi olup olmadığını kontrol edin ve piyasada satabileceğiniz veya bir değişim teklifi için gidebileceğiniz birçok öğe bulacaksınız.

Mutfak Tadilatı

Muhtemelen yeni mutfak dolapları kurmayı veya yeni mutfak dolapları veya rafları eklemeyi düşünüyorsunuz. Ancak, depolama alanınızı genişletmek istiyorsanız tüm bu gereksinimler gerekli değildir.

Yeni başlayanlar için evinizdeki eşyaları geri dönüştürerek kendin yap mutfak dolaplarını kolayca tercih edebilirsiniz. Ekstra alan için duvarlara eski PC kutusu veya sol ahşap plakalar monte edilebilir. Ayrıca, katlanabilir masalar, nominal oranlarda mevcut olan musluk tezgahı takılı çok kabinli masalar için pazarda kolayca arama yapabilirsiniz. Etiketli kutuları kullanarak ve öğeleri buna göre yerleştirerek mağazanızı da düzenleyebilirsiniz.

Banyo Tadilat Fikirleri
Cam Duş Kapısı ve Muhafazası

Kaliteli ve markalı ürünlere yönelmek yerine, kaliteden biraz daha düşük olan ancak mevcut bütçenizde karşılayabileceğiniz standartlara uygun olan bu markaların yerine geçenleri kolayca seçebilirsiniz.

Paranızın az olduğunu kabul etmekte utanılacak bir şey yok. Ancak, hiç paraya sahip olmamaktan çok daha iyidir. Kaliteli ürünleri daha ucuz fiyatlarla kolayca bulabiliyorsanız neden pahalı seçimler yapmalısınız? Bu nedenle, kendin yap musluk montajı, banyo döşemesi, boyama dolapları vb. Gibi banyo tadilatı için birden fazla uygun fiyatlı seçeneği tercih edebilirsiniz.

Yüklenicilerle iletişim kurma
Ev tadilat ipuçları

Son olarak, profesyonel danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Piyasadaki birçok şirket ücretsiz ev tadilat danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Onları tercih edebilir ve daha iyi seçeneklerin yanı sıra pazar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Döşeme Fikirleri
Yer Karoları

Fayans gibi, döşeme de çok pahalıya mal olur. Profesyonel döşeme hizmetleri almayı düşünebilir veya piyasada zarif parke zemin tasarımları arayabilirsiniz. Ancak, bir bütçeniz varsa, akıllıca çalışmanız şiddetle tavsiye edilir.

Farklı tasarımlarda mevcut olan ve çoğunlukla amaca hizmet eden laminat zeminler gibi daha ucuz döşeme seçeneklerini seçin. Ayrıca birçok zemin restoratör firmasının sunduğu piyasada kolayca bulunabilen zemin restorasyon ve onarımlarını da tercih edebilirsiniz.

Ayrıca iç mekanlarınızı zemine göre ayarlamayı da tercih edebilirsiniz, bu da döşeme yenileme ihtiyacınızı ortadan kaldıracaktır.