Ev Dekorasyonu Modelleri

Ev Dekorasyonu Modelleri

Evinizi dekore etmek ve yaşam alanını iyileştirmek için 5 ipucu

Evini Çöz

Gün için bir kıyafet bulmak için dolabın içinde güreşmek zorunda kaldıysanız – bir kitap dağını kazın – ne yapmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz.

Eviniz dağınık bir karmaşa ve hayatınızı düzene sokmak için işleri halletmeniz gerekiyor!

Bırakılmayı bekleyemeyecek ıvır zıvırların olduğunu biliyorsun. Ama göz korkutucu bir iş gibi görünüyor ve sonra yıllar içinde biriktirdiğiniz şeyler var — Sevgililer Günü’nde eski sevgilinizin hediye ettiği o kahve kupasını özleyin.

Son olarak, yıllardır etrafta yatan ve bir gün işe yarayabilecek eski piller gibi değerli eşyalarını atmanızdan memnun olmayabilecek başka aile üyeleri de var (maksimuma çıkmış olsalar bile!)

Neden Declutter gerekir
Yaşam alanınızı öncelikli hale getirmenin birçok nedeni vardır: uzun vadede çok tehlikeli olabilecek strese neden olabilir, muhtemelen fazladan alanla yapabilirsiniz, misafirleriniz gelir ve iyi bir izlenim bırakırsınız listenizin başında.

Ailenize gelen bebeğe veya tamamen başka bir şeye yer açmanız gerekir. Bunu şu şekilde düşünün: dağınıklık size bir kontrol hissi ve daha da önemlisi gönül rahatlığı verir.

Ekstra alan sadece bir bonus!

Evinizi Nasıl Dekore Edersiniz
En Kolay Kategoriyi Seçin
Japon organizasyon danışmanı Marie Kondo’ya göre, tüm oda yerine bir öğe kategorisi seçerek dağınıklığı gidermelisiniz. Bu şekilde yatak odasından sonra koridora geçmek, başka bir kıyafet seti keşfetmek ve tüm süreci tekrar yaşamak zorunda kalmak yerine bir kategoriyi işaretleyebilirsiniz.

Karar vermesi en kolay olanı kıyafetlerdir. Sezon dışı kıyafetleri giyerek başlayın, çünkü kaderlerine karar vermekte daha az zorlanacaksınız ve sonra çizgiyi aşağı çekeceksiniz. Kendinize gerçekten belirli bir öğeye ihtiyacınız olup olmadığını sorun ya da sadece orada çünkü sizin için duygusal bir değeri var. Başkasının hayatına sizinkinden daha fazla değer katabilir.

Pozitiflere Odaklanın
Eşyalarınızı sıralarken, tüm bu şeylerin sizi ilk etapta mutlu etmediğini kendinize hatırlatmanız gerekir. Gereksiz eşyaları temizlemek ve bırakmak nefes almanızı kolaylaştıracaktır.

Bu aynı zamanda duygusallaşmanın zamanı değil, bu yüzden anılara tutunmayın yoksa öğleden sonra siz başlamadan gitmiş olur.

Sürecin sonunda ne kadar özgür hissedeceğinize odaklanın ve giyecek bir şeyim kalacak mı gibi işe yaramaz akıllara durgunluk veren sorulara değil mi? Bu tozluklar olmadan ne yapacağım?

Bir Sıralama Sistemi Oluşturun
Dört poşeti etiketlediğiniz minimalist teoriye gidebilirsiniz: çöp, ver, sakla ve yer değiştir. Bu, karar verme sürecinde size yardımcı olacaktır. Seçim sayınızı dört ile sınırladığınızdan, ilerlemekten başka bir yol yoktur.

Bu, taşındığınız için temizlemek istediğinizde veya birisi için tüm odayı temizlemek istediğinizde de yardımcı olacaktır. Yer değiştirme etiketi, depoya koymak istediğiniz şeyler için olabilir. Tekrar yer açana kadar daha iyi bir yere konan bir kanepe olabilir.

Sonunda yeni bir eve taşınacak ve geçici bir süreye ihtiyaç duyacak bir piyano vb. St Louis ve diğer bazı şehirlerde en iyi kendi kendine depolama için dağınıklığı gidermenize yardımcı olan kiralık depolama alanları vardır.

Düz Yüzeyleri Temizleyin
Genellikle en çok toz toplayan eşyaları toplayan bu alanlardır. Tezgahlarınız, tezgahlarınız veya masaların altındaki raflar olsun. Bunların hepsi karar veremediğimiz eşyalar için mıknatıslardır (posta ücreti, ödenmemiş faturalar, günlükler, dergiler, kataloglar, kitaplar ve liste uzayıp gidiyor gibi düşünün).

Bu öğeler için aynı dört etiketli teoriyi kullanabilirsiniz. Boş bir çekmeceye koyabileceğiniz kutuları alın (önce bir çekmeceyi temizlemeniz gerekebilir!) organizasyon uğruna ve öğeleri kategoriye göre sıralayın.

Bir gerçeğe dikkat edin: mutfak tezgahında sadece gerekli eşyalar küçük günlük ev aletleri gibi kalabilir, gerisi gitmek zorunda.

Yatak Odasını Temizlemek
Bunlar birçok aile için evin iyi dekore edilmiş odaları olduğundan, en çok koleksiyonu toplama eğilimindedirler.

Bu odada evin mümkün olan her köşesinden eşyalar bulacaksınız. Önce yatağınızı yapın, sonra meydan okumaya kafa kafaya dalın. Önce şifonyerlerin ve masaların üst kısımlarını temizleyin, ardından odanın içinde ilerlerken her çekmeceden ve raflardan geçin.

Son kullanma tarihini veya kullanımını geçmiş olan her şey çöpe gider. Kitap okumak Marie Kondo’nun teorisini kullanarak kategori olarak birlikte ele alabileceğiniz başka bir kutuya giriyor, ancak önceki adımda onlar için tasarladığımız kutulara ücretli faturalar (veya ödenmemiş) ve mektuplar giriyor.

Aynısını evinizin oturma odası ve oturma odası ile yapın. Bu şekilde, temiz yaşam çoğunluğuna girmenizi engelleyen küçük adımlara dikkat etmiş olacaksınız!

Sözümüz
Evinizi çöplerden arındırma süreci kolay değildir, ancak işiniz bittikten sonra size rahatlama getirecektir. Dağınıklıktan uzak durmanın yollarından biri, satın alma şeklimizi değiştirmektir. Neye ihtiyacınız olduğunu ve satın almadan önce nereye gideceğini sorun.

Eşyaları daha sonra alanlarına koyarken alışveriş listenizi gözden geçirin ve bir sonraki seyahat için dersler alın. Uzun vadede alışkanlıklarımızı ve kalıplarımızı değiştirirsek temiz, sorunsuz yaşam süreci devam edebilir, ardından her sezon yoğun bir temizlik dönemi gelir.